Airflow

AIRFLOW Prophylaxis Master to unikatowy szwajcarski sprzęt do wykonywania zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej: skalingu i piaskowania. Oryginalne urządzenie powstało w oparciu o liczne badania kliniczne i techniczne, aby osiągać jeszcze lepszy efekt higieniczny w jeszcze bardziej komfortowych dla Pacjenta warunkach. Teraz higienizacja zębów, którą należy wykonywać regularnie co pół roku, może stać się prawdziwą przyjemnością i chwilą relaksu!

 

Czym jest AIRFLOW?

AIRFLOW Prophylaxis Master to sprzęt stomatologiczny, na który składa się nowoczesny skaler z technologią Piezon NO PAIN oraz specjalistyczna piaskarka. Urządzenie pozwala na kompleksowe wykonanie pełnej higienizacji: rozbicie i usunięcie kamienia nazębnego oraz dokładne oczyszczenie zębów z pozostałych osadów i złogów. Sprzęt umożliwia przeprowadzenie zabiegów zarówno nad- jak i poddziąsłowych, stosowanych tak w standardowej profilaktyce, jak i w leczeniu periodontologicznym. Zabiegi są minimalnie inwazyjne, całkowicie bezpieczne dla szkliwa i zupełnie bezbolesne dla Pacjenta.

 

Maksymalnie komfortowe zabiegi higienizacyjne

Sprzęt AIRFLOW Prophylaxis Master został wyposażony w liczne udogodnienia, które mają na celu podniesienie komfortu Pacjenta podczas zabiegów higienizacyjnych oraz periodontologicznych. Skaler ultradźwiękowy dzięki technologii Piezon NO PAIN wykonuje przewidywalne ruchy, dzięki czemu naturalna struktura zęba jest chroniona przed uszkodzeniem i podrażnieniem. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa bólu ani wrażliwości zębów podczas zabiegu usuwania kamienia. Drugi etap profesjonalnego oczyszczania zębów – piaskowanie – przy użyciu sprzętu AIRFLOW Prophylaxis Master również jest bardzo komfortowy dla Pacjenta. Piaskarka AIRFLOW ma wbudowaną opcję regulacji temperatury wody w zakresie 25 – 40°C, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego uczucia nadwrażliwości na temperaturę. Piasek AIRFLOW w precyzyjny sposób usuwa wszelkie osady znajdujące się nad i pod linią dziąseł, znacznie skracając czas trwania całej procedury.