5 zalet implantów zębowych

Implanty zębowe, to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które służy uzupełnieniu pojedynczych lub większych braków zębowych oraz leczeniu bezzębia. Implanty praktycznie całkowicie zastępują utracone zęby pacjenta, a te mogą służyć pacjentom nawet do końca życia.

Zalet leczenia implantologicznego jest wiele, a jakie są te najważniejsze?

1. Naturalna funkcje zębów

Jedną z ważniejszych zalet implantów zębów jest przywrócenie jamie ustnej prawidłowych i naturalnych funkcji. Dzięki leczeniu implantologicznemu pacjent, może komfortowo spożywać pokarmy bez podrażniania dziąseł i bólu – często towarzyszy pacjentom borykającym się z brakami zębowymi w wyniku spożywania twardszych posiłków.

2. Większy komfort życia

Leczenie implantologiczne znacznie zwiększa komfort życia pacjentów. Często podczas wizyt słyszymy stwierdzenie, że pacjenci dzielą swoje życie na „przed i po implantach zębów.”

Implanty zębów to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które są już zmęczone ciągle wypadającą, tradycyjną protezą zębów. Implanty poprawiają komfort codziennego funkcjonowania podczas spożywania posiłków, a nawet zwiększają pewność siebie, która wynika ze świadomości posiadania pięknego i zdrowego uśmiechu.

Ma tutaj miejsce również aspekt psychologiczny. Pacjenci borykający się z brakami zębowymi niejednokrotnie stopniowo wycofują się z życia towarzyskiego. Podczas spotkań ze znajomymi na początku nieświadomie zasłaniają usta ręką lub wstydzą się w pełni swobodnie uśmiechać. W efekcie ten narastający nawyk powoduje, że przestają oni czerpać przyjemność z kontaktów z bliskimi, a spotkania biznesowe stają się trudną koniecznością.

Leczenie implantologiczne całkowicie przywraca naturalne funkcje zębów pacjentom zarówno te funkcjonalne, jak i estetyczne. Dzięki temu możesz zapomnieć o dyskomforcie ruchomych protez.

3. Lepsza estetyka twarzy

Czy wiesz, że zęby mają wpływ nie tylko na zdrowie jamy ustnej, ale również na cały organizm? A wiesz, że utrata zębów ma wpływ na wygląd twarzy pacjenta? Wynika to z faktu zanikania kości. Proces ten następuje po utracie zęba. W przypadku jeśli w miejscu w którym znajdował się ząb, kość pacjenta nie jest obciążona np. implantami zębów, ta zaczyna powoli zanikać. W efekcie skóra na twarzy stopniowo opada, pojawiają się zmarszczki, a pacjent wygląda starzej.

Leczenie implantologiczne pozwala na przywrócenie twarzy naturalnego wyglądu, dzięki obciążeniu kości pacjenta i odbudowaniu pełnego uzębienia. Pacjenci, szczególnie borykający się z bezzębiem po podjęciu leczenia implantologicznego, niejednokrotnie są zaskoczeniu, jak bardzo zmieniła się ich twarz i jak dużo młodziej wyglądają.

4. Zatrzymanie procesu zanikania kości

Kość na przykład po ekstrakcji zęba zaczyna stopniowo zanikać, jeśli wcześniej nie jest obciążona. Zbyt długie zwlekanie z odbudową zęba może powodować, że po jakimś czasie kość pacjenta nie będzie nadawała się do implantacji. W takim przypadku przed podjęciem leczenia implantami zębów u pacjenta należy odbudować kość, co znacznie wydłuży proces leczenia.

Implanty zębów wszczepione w kość pacjenta, zapobiegają jej zanikaniu w efekcie prawidłowo wpływają na wygląd twarzy pacjenta.

5. Większy komfort psychiczny

Utratę pewności siebie, szczególnie dobrze widać u osób borykających się z większymi brakami zębowymi lub bezzębiem. Wynika to z faktu stopniowego wycofywania się z życia codziennego, unikania spotkań towarzyskich czy biznesowych. Pacjent cierpiący z powodu braków zębowych, wstydząc się stanu zdrowia swojej jamy ustnej zasłania usta ręką podczas śmiechu. Czuje się niepewnie w trakcie spożywania posiłków w towarzystwie ze względu na ruchomą, często wypadającą protezę zębową, a nawet unika spożywania ulubionych potraw. W efekcie dla pacjentów borykających się z brakami w uzębieniu, życie towarzyskie staje się uciążliwe, a ich pewność siebie znacznie spada.

Odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu, pozwala pacjentom na nabranie pewności siebie, swobodne uśmiechanie się i spożywanie ulubionych potraw. To cechy, na które szczególnie zwracają uwagę pacjenci po leczeniu implantologicznym. Zapytani o to, jak zmieniło się ich życie po podjęciu leczenia stomatologicznego? Wskazują na możliwość normalnego funkcjonowania.

Co możesz teraz zrobić?

Zaczynamy od bezpłatnej konsultacji. Możesz się na nią zapisać wysyłając formularz z tej strony lub dzwoniąc pod nr tel.: +48 697 909 022. Nasze recepcjonistki dobiorą dogodny termin Twojej bezpłatnej wizyty.

Bezpłatna konsultacja to doskonały sposób, aby nas poznać i zweryfikować stan swojego uzębienia oraz oczekiwania. Podczas konsultacji porozmawiasz z lekarzem, otrzymasz wstępny plan leczenia i kosztorys.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00