4 powody dla których warto odbywać regularne wizyty higienizacyjne i kontrolne.

Warto pamiętać, że regularne mycie zębów nie wystarczy, aby utrzymać zdrowie zębów. Ważne są też wizyty higienizacyjne i kontrolne. Podczas ich trwania higienistka stomatologiczna dokładnie oczyszcza zęby Pacjenta z osadów i kamienia nazębnego, a lekarz weryfikuje stan zdrowia jamy ustnej. Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej, to główny powód dla którego warto regularnie odwiedzać dentystę. Jakie są inne zalety pojawiania się w gabinecie stomatologicznym?

1. Diagnostyka

Problemy z zębami, szczególnie na początku, są zazwyczaj niezauważalne. Nawet jeśli uważasz, że Twoje zęby są zdrowe, to warto przy okazji wizyty kontrolnej u dentysty przeprowadzić diagnostykę jamy ustnej. Wykonanie zdjęć RTG i ich analiza pozwala dentyście na zweryfikowanie stanu zębów i szybkie ich przeleczenie, jeśli jest taka konieczność.

2. Oszczędność
Regularne wizyty u dentysty to oszczędność czasu i pieniędzy. Statystyki jasno pokazują, że osoby, które regularnie przychodzą do stomatologa, znacznie rzadziej wykonują złożone leczenie stomatologiczne, które może być kosztowne. Należy też pamiętać, że kwota jaką wydamy w skali roku na wizytę u dentysty jest niczym w porównaniu z tą, którą wydajemy na wizyty u fryzjera czy kosmetyczki.

3. Edukacja

Podczas wizyty kontrolnej masz możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dentysta odpowie na wszystkie Twoje pytania i znajdzie rozwiązanie, dzięki któremu spełnisz swoje marzenia o pięknym uśmiechu.

Pamiętaj, aby podczas wizyt u dentysty zadawać pytania. Nie ma głupich pytań, a dentysta zawsze chętnie odpowie na nurtujące Cię kwestie.

4. Estetyka

Regularne szczotkowanie zębów może nie wystarczyć do zachowania pięknego uśmiechu. Zęby osób, które spożywają produkty barwiące np. wino lub palacze papierosów są dodatkowo narażone na powstawanie przebarwień na ich powierzchni. W efekcie zęby tracą jasność i wyglądają mało estetycznie.

Regularne odbywanie wizyt higienizacyjnych pozwala na skuteczne usuwanie przebarwień zębów, a te zyskają wyjątkowy blask. Dodatkowo Pacjentom, którzy mimo zdrowych zębów nie są zadowoleni z ich kształtu czy koloru, z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna i szereg rozwiązań, które pomogą spełnić marzenia o pięknym uśmiechu.

Jak często należy udawać się na wizyty do dentysty?

Wizyty higienizacyjne i kontrolne należy odbywać średnio co 6 miesięcy. Możesz się zapisać na wizytę wysyłając formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod nr tel.: +48 697 909 022. Nasze recepcjonistki dobiorą dla Ciebie dogodny termin wizyty.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00