3 ciekawostki na temat implantów

Implanty dentystyczne to innowacyjny i bardzo skuteczny sposób rekonstrukcji utraconych zębów. Dzięki niemu Pacjenci cierpiący z powodu braków w uzębieniu mogą ponownie cieszyć się zdrowiem i funkcjonalnością jamy ustnej oraz doskonałą estetyką uśmiechu. To wyjątkowo zaawansowana metoda leczenia, w której zastosowane są najnowocześniejsze technologie. Dowiedz się czegoś więcej o tym rewolucyjnym rozwiązaniu i pozwól się zaskoczyć. Przedstawiamy 3 ciekawostki na temat implantów, o których prawdopodobnie do tej pory nie słyszałeś.

 

1. Historia implantów sięga czasów starożytnych

Człowiek od zarania dziejów czuł potrzebę dbania o swoje zdrowie, dobre samopoczucie i atrakcyjny wygląd. Świadczą o tym liczne odkrycia archeologiczne, dowodzące, że próby uzupełniania braków zębowych były podejmowane już kilka tysięcy lat temu! Najstarsze znalezisko ze śladami “pierwszych implantów” pochodzi z III tysiąclecia p.n.e. z terenów zajmowanych przez cywilizację Majów. Dawne metody mogą przyprawiać o dreszcze. W miejsce utraconych zębów wprowadzano fragmenty kości zwierząt, oszlifowane muszle morskie, zęby zwierzęce, żelazne elementy, a nawet – zęby pobrane od innego człowieka. Na szczęście obecnie mamy dostęp do najdoskonalszego dotychczas rozwiązania w leczeniu braków w uzębieniu, jakim są implanty tytanowe. Po raz pierwszy metoda ta została zastosowana w 1965 i od ponad pół wieku jest nieustannie udoskonalana, by przynosić Pacjentom maksymalnie satysfakcjonujące rezultaty.

 

2. Tytan, z którego wykonuje się implanty, wykorzystuje się także w lotnictwie

Tytan to metal, który posiada wiele wyjątkowych właściwości. Jest lekki, nie ulega korozji i charakteryzuje się biokompatybilnością, co oznacza, że może zrosnąć się z tkanką kostną i funkcjonować jak integralna część organizmu. Dlatego właśnie tak doskonale sprawdza się w implantologii. Jednak to nie jedyna dziedzina, w której materiał ten jest bardzo ceniony. Jego wytrzymałość, odporność na działanie kwasów i wysokiej temperatury oraz inne liczne zalety sprawiły, że znalazł zastosowanie także w innych dziedzinach, m.in. w architekturze, przemyśle motoryzacyjnym, a nawet w lotnictwie. Niska gęstość i dobra plastyczność to dodatkowe atuty tytanu, dzięki którym wykorzystuje się go w produkcji silników odrzutowych, promów kosmicznych czy skrzydeł myśliwców F-14.

 

3. Implanty można wszczepić natychmiast po ekstrakcji zęba

Tak zwana implantacja natychmiastowa to najszybszy sposób uzupełnienia braku zębowego. Implant zostaje wszczepiony w miejsce usuniętego zęba bezpośrednio po zabiegu ekstrakcji. Komórki wytwarzane przez organizm w procesie regeneracji łączą się z tytanową powierzchnią implantu. W ten sposób dochodzi do pełnego, trwałego zrośnięcia się implantu z kością. To tak zwany proces osteointegracji. Dzięki natychmiastowemu wszczepieniu implantu Pacjent, który musi przejść zabieg ekstrakcji, nie jest skazany na posiadanie luki w uzębieniu. Jeszcze podczas tej samej wizyty zyskuje nowy, estetyczny ząb, funkcjonujący zupełnie tak jak te naturalne.

 

Co możesz teraz zrobić?

Nowoczesne technologie odmieniły oblicze stomatologii i dzisiaj najbardziej zaawansowane metody leczenia są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że umówisz się na wizytę w klinice Estetika a przekonasz się, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania implantologiczne mogą poprawić Twoje samopoczucie i komfort codziennego życia. Możesz to zrobić wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer +48 697 909 022.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00