Jak leczenie implantologiczne może zmienić Twoje życie?

Coraz więcej osób, użytkujących przez lata protezę ruchomą decyduje się na nowe rozwiązanie w postaci protezy osadzonej na implantach zębów. Skąd taka popularność tej metody? Przede wszystkim znacznie poprawia ona komfort codziennego funkcjonowania. Jeśli jesteś użytkownikiem protezy ruchomej, dowiedz się więcej o implantach i sprawdź, czy są one dla Ciebie atrakcyjną alternatywą. Może to właśnie jest rozwiązanie, które zmieni Twoje życie na lepsze?

Leczenie, a nie maskowanie problemu

Zacznijmy od tego, co jest niewidoczne gołym okiem. Warto wiedzieć, że nawet utrata pojedynczego zęba prowadzi do procesu zwanego zanikiem kości. Dzieje się tak dlatego, że szczęka lub żuchwa tracą naturalne obciążenie w postaci zęba, w związku z czym tkanka kostna zaczyna zanikać. Konsekwencje tego procesu pojawiają się stopniowo i obejmują wiele różnych aspektów – prowadzą do zaburzeń okluzji, wad zgryzu, bólów głowy, a ostatecznie także negatywnie oddziałują na wygląd twarzy, powodując powstawanie zmarszczek. Niestety, tradycyjne protezy wyciągane z ust nie rozwiązują tego problemu, ponieważ przenoszą siły żucia na błonę śluzową, a nie na kość. W związku z tym naturalna harmonia aparatu żucia nie zostaje przywrócona, a proces nadal postępuje.

Aby zapisać się na bezpłatną wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Najskuteczniejszym sposobem przywrócenia jamie ustnej równowagi i funkcjonalności jest zastosowanie leczenia implantologicznego. Metoda ta zawdzięcza swoją skuteczność wiernemu naśladowaniu natury. Implant, podobnie jak naturalny ząb, składa się bowiem z części naddziąsłowej i poddziąsłowej. Implant zęba to tytanowa śrubka, którą umieszcza się w kości Pacjenta i zastępuje ona utracony korzeń zęba. Implant wraz z łącznikiem, który jest do niego przymocowany, stanowi podstawę do zamocowania pracy protetycznej, która rekonstruuje widoczną w jamie ustnej część zęba. Dzięki leczeniu implantologicznemu siły żucia ponownie są przenoszone na kość, jak dzieje się to w przypadku posiadania w pełni zdrowego uzębienia. Proces zaniku tkanki kostnej, wraz z jego wszystkimi negatywnymi konsekwencjami, zostaje więc ograniczony lub całkowicie powstrzymany.

  Estetika - leczenie implanto-protetyczne

  Powrót do dawnego stylu życia

  Oczywiście poza przedstawionymi wyżej kwestiami, leczenie za pomocą implantów dentystycznych przynosi także wiele odczuwalnych przez Pacjenta korzyści. Jeśli męczy Cię użytkowanie protezy ruchomej – po zakończeniu leczenia implantologicznego odczujesz ogromną ulgę. Od tej pory będziesz jeść bez obaw wszystkie rodzaje produktów, nawet te bardzo twarde, jak np. orzechy. Już nigdy więcej nie będziesz odmawiać sobie słodyczy w obawie, że przykleją się do protezy, a ta przemieści się lub wypadnie z ust. Będzie to absolutnie niemożliwe, więc powstrzymywanie się śmiechu w towarzystwie nie będzie dłużej Twoim utrapieniem.

  Nareszcie powrócisz do dawnego stylu życia: będziesz szczotkować zęby bez wyciągania protezy z ust, pozbędziesz się trudności z wyraźną wymową, a Twój uśmiech będzie wyglądał naturalnie i olśniewał Twoich bliskich.

  Jeśli uważasz, że ta wizja brzmi kusząco – daj sobie jeszcze jedną szansę. Zainwestuj w swój komfort fizyczny i psychiczny. Poczuj znów tę pewność siebie, która zniknęła wraz z postępującą utratą zębów. Podaruj sobie powrót do dawnego funkcjonowania. Nie myśl o protezie, po prostu rób to, co kochasz i ciesz się tym. Możemy pomóc Ci w spełnieniu tych marzeń – wystarczy, że wypełnisz formularz lub zadzwonisz pod numer  697 909 022, by umówić się na bezpłatne konsultacje, podczas których dowiesz się, jak leczenie implanto-protetyczne może odmienić Twoje życie

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek, środa
  9:00-20:00
  wtorek, czwartek, piątek
  9:00-15:00