Protezy zębów

Leczenie protetyczne w Estetika

Leczenie protetyczne pozwala na pełną odbudowę uzębienia pacjenta, niezależnie od ilości braków zębowych. Zastosowanie koron, mostów czy protezy zębowej pozwala pacjentom na powrót do prawidłowego funkcjonowania i znacznej poprawy jakości życia.

Dlatego podczas leczenia protetycznego dbamy przede wszystkim o ustalenie prawidłowych funkcji żucia. W tym przypadku szczególnie ważne jest wykonanie pracy protetycznej (korony, mostu czy protezy) tak, aby finalnie spełniała nie tylko warunki estetyczne, ale również funkcjonalne. To pozwoli pacjentom na wygodne funkcjonowanie i
korzystanie z odbudowy protetycznej przez lata.

Przebieg leczenia protetycznego:

1. Rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji, która jest poprzedzona diagnostyką. Podczas pierwszej, bezpłatnej wizyty lekarz rozmawia z pacjentem o jego potrzebach i oczekiwaniach. Następnie weryfikuje stan jego uzębienia i dobiera najlepszą metodę leczenia. W ten sposób pacjent otrzymuje gotowy plan leczenia z którym może się zapoznać, zweryfikować czas trwania leczenia oraz koszt, który się z nim wiąże.

Bezpłatna konsultacja w Estetika

2. Podczas kolejnej wizyty (w zależności od zakresu leczenia) pobierane są wyciski szczęki i/lub żuchwy pacjenta. Na ich podstawie laboratorium protetyczne może przygotować indywidualną pracę dla pacjenta. Następnie ustalana jest wysokość zwarcia oraz kształt i kolor zębów.

3. Gdy proteza jest już gotowa, pacjent przymierza ją pod okiem protetyka, a ten dokonuje ostatnich korekt i w razie potrzeby wysyła protezę do poprawki do laboratorium protetycznego.

4. Na ostatniej wizycie, proteza jest mocowana i pacjent zgłasza się już tylko na wizyty kontrolne.

Rodzaje protez:

 • całkowite: to protezy osiadające, które są stosowane w przypadku całkowitej utraty uzębienia,
 • częściowe: przeznaczone dla pacjentów mających pojedyncze lub kilka braków zębowych.
 • osiadające: znane jako akrylowe. To rodzaj protezy, która przenosi siłę żucia na błonę śluzową.
 • nieosiadające: nazywane także szkieletowymi. Wykorzystują podparcie na zębach naturalnych, a przypadku ich braku konieczne jest wszczepienie implantów zębowych.

Alternatywą dla protez akrylowych i szkieletowych jest odbudowa braków zębowych na implantach. Leczenie implantologiczne polega na wszczepieniu implantów zębowych w szczęce lub żuchwie, a następnie przymocowaniu do nich na stałe pracy protetycznej.

Odbudowa braków zębowych na implantach jest znacznie bardziej komfortowa i wytrzymała niż odbudowa przy użyciu tradycyjnych metod.

Rozwiązania protetyczne jakie stosujemy:

  • licówki ceramiczne – pozwalają na zmianę kształtu, koloru, a nawet długości zębów,
  • korony i mosty pełnoceramiczne – pozwalają na odbudowę pojedynczych i większych braków zębowych,
  • korony i mosty na implantach – pozwalają na odbudowę pojedynczych i większych braków zębowych. Cechują się znacznie większą wytrzymałością i komfortem niż tradycyjne rozwiązania,
  • wkłady i nakłady (inlay, onlay) – nowoczesne wypełnienia zębów, znacznie trwalsze niż tradycyjne i przygotowywane indywidualnie dla pacjenta przez laboratorium protetyczne,
  • protezy całkowite na implantach – pozwalają na pełną odbudowę uzębienia pacjenta borykającego się z bezzębiem. Proteza mocowana na implantach jest przymocowana na stałe, nie wypada i znacznie zwiększa komfort funkcjonowania pacjenta.

Zapisz się na bezpłatną konsultację wypełniając poniższy formularz lub zadzwoń pod nr tel.: +48 42 634 00 03.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00